آخرین مطالب

آخرین تحولات خاورمیانه؛

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی/واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران سیاسی

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی/واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی، تکذیب توافق روسیه با اسراییل بر سر سوریه، واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 و واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها نیز اشاره کرد.

به گزارش نوید تربت به نقل از «تابناک»؛ ولادیمیر سافرانکوف، دیپلمات روسی اعلام کرد، هیچ سند و شواهدی از سوی امارات متحده عربی در ارتباط با ادعاها و اتهامات مرتبط با انفجار نفتکش‌ها در بندر الفجیره ارائه نشده است.

ولادیمیر سافرانکوف که به عنوان معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل در نشست مورد نظر امارات متحد عربی درباره گزارش انفجار نفتکش‌ها حضور یافته بود، پس از پایان این نشست به خبرنگاران اعلام کرد، در نشست مذکور نام هیچ کشور یا گروهی مطرح نشد و امارات تنها جمع بندی خود از گزارش تهیه شده را ارائه داد.

این دیپلمات روسی افزود: هیچ زمان مشخصی برای نشست بعدی مشخص نشده، اما قرار است امارات متحده عربی با همکاری کشورهای منطقه تحقیقات خود را تکمیل کند.

پیش از این اعلام شده بود، نمایندگان نروژ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در سازمان ملل طی نشستی در پشت درهای بسته در مقر نمایندگی دائمی امارات در نیویورک شواهد و اطلاعاتی در مورد انفجار در نفتکش‌ها را برای اعضای شورای امنیت تشریح خواهند کرد.

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

حدود یک ماه پیش، انفجار دو نفتکش سعودی، یک نفتکش نروژی و یک نفتکش اماراتی در بندر نفتی الفجیره متعلق به امارات متحده عربی، باعث خسارات به این نفتکش‌ها شد، هرچند این حادثه تلفات و خسارات جانی نداشت و باعث نشت محموله یا سوخت نفتکش‌ها نیز نشد.

ایران در واکنش به انفجار نفتکش‌ها در الفجیره امارات ضمن اعلام نگرانی از این حادثه خواستار تحقیقات کامل با هدف روشن شدن همه ابعاد ماجرا شده بود.

ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی

نیروهای مقاومت یمن موفق شدند یک فروند پهپاد آمریکایی را در منطقه ساحل غربی ساقط کنند.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی یمن شامگاه پنجشنبه اعلام کرد، یک فروند پهپاد مسلح ساخت آمریکا را در آسمان منطقه ساحل غربی هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

پهپاد سرنگون شده ساخت آمریکا و از نوع «ام کیو 9» بوده و در منطقه ساحل غربی یمن هدف قرار گرفت.

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

پدافند هوایی ارتش یمن بعدازظهر پنجشنبه نیز یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در نزدیکی منطقه نجران واقع در مرز عربستان با یمن ساقط کرد.

تکذیب توافق روسیه با اسراییل بر سر سوریه

«سرگئی ورشنین»، معاون وزیر امور خارجه روسیه وجود هر گونه توافق با ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر سوریه و حضور ادعایی نیروهای ایران در این کشور را تکذیب کرد.

او پنجشنبه (شانزده خرداد) در گفت‌وگو با رسانه‌های روس در واکنش به خبر روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گفت که این رویکرد «تجارت» است و روسیه در مسائل راهبردی و علیه نیروهای متحد خود تجارت نمی‌کند.

این روزنامه اخیراً به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده بود، آمریکا به روسیه پیشنهاد داده مسکو در ازای به رسمیت شناختن «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه به کارزار آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در سوریه کمک کند.

این روزنامه مدعی شده بود، این رایزنی‌ها قرار است در دیدار سه‌جانبه میان مشاوران امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، آمریکا و روسیه مطرح شود.

ورشنین در رد ادعای الشرق الاوسط گفت: «ما به دنبال تحقق ثبات و دست‌یابی به راه حل در سوریه هستیم همان گونه که هم‌اکنون در سرتاسر منطقه در پی این اهداف هستیم و آن هم بر اساس احترام ما به حاکمیت همه کشورهای منطقه و استقلال سیاسی و تمامیت ارضی آن‌ها و نه بر اساس دیگر. برای همین ما هر گونه معامله [در این مسائل] را قبول نمی‌کنیم».

واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400

«یوری بوریسوف»، معاون نخست‌وزیر روسیه روز جمعه گفته، مسکو هیچ درخواستی از سوی ایران برای دریافت سامانه دفاع موشکی اس-400 دریافت نکرده است. 

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، بوریسوف به سؤالی درباره اینکه آیا درخواستی از ایران برای دریافت سامانه اس‌-400 دریافت کرده یا خیر پاسخ منفی داد. 

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

مقام روس به ادعاهای مطرح‌ در رسانه‌ها مبنی بر اینکه روسیه درخواست ایران برای دریافت این سامانه موشکی را رد کرده این طور پاسخ  داد: «بگذارید به انتشار اخبار جعلی ادامه دهند.» وی همچنین گفت، همکاری‌های میان روسیه و ایران طبق روال سابق ادامه دارد.

آژانس خبری بلومبرگ پیش از این، به نقل از منابع اطلاعاتی خود مدعی شد، روسیه ظاهراً از فروختن سامانه‌های موشکی اس-400به ایران خودداری کرده تا از افزایش وخامت اوضاع در خاورمیانه جلوگیری کند.

واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران به ادعاهای تازه آمریکا و برخی متحدانش در خصوص برنامه موشکی ایران پاسخ داد.

او جمعه (17 خرداد) در دو توییت نوشت: 1. ایالات متحده که با خروج از برجام، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده و یا متحدینش که در حال نقض مفاد قطعنامه در خصوص عادی سازی روابط اقتصادی با ایران هستند، در موقعیتی نیستند که همزمان با سرازیر کردن سیل سلاح برای قاتلین یمنی‌ها، بر تفسیر دلبخواهی خود از مندرجات قطعنامه در موضوع موشکی پافشاری کنند.

2. بر خلاف ادعای پمپئو، [وزیر امور خارجه آمریکا] قطعنامه 2231: الف) از ایران درخواست می‌کند، ایران را منع نمی‌کند؛ ب) که "هیچ فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیک «طراحی شده» برای اینکه قابلیت حمل تسلیحات «هسته‌ای» داشته باشند، انجام ندهد." موشک‌های ما برای تسلیحات هسته‌ای ـ که ما به دنبال ساخت آن نیستیم ـ طراحی نشده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

126 کانون فرنگی هنری مساجد در تربت حیدریه فعالند

نارضایتی خواربار فروشان شهر از بازگشایی فروشگاههای زنجیره ای

محقق شدن 112 درصد بودجه شهرداری تربت حیدریه در سال گذشته

مدیر جدید شرکت مخابرات تربت حیدریه معرفی شد

نمایشگاه چهل تکه دوزی ایران در تربت حیدریه برگزار شد

سرانه ورزشی در تربت‌حیدریه کمتر از یک متر است

امدادرسانی به 4مصدوم در سه حادثه رانندگی محور تربت حیدریه- -مشهد

تکلیف 87 میلیاردریال درآمد تبصره 3 هنوز مشخص نیست

سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: چرا با اُفت نرخ دلار قیمت کالاها پایین نمی‌آید؟ / قیمت کالاهای اساسی ارتباطی با نرخ ارز بازار ندارد

کشت کلزا ضرورتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی

تنگناهای ارزی صادرات زعفران و لزوم بازنگری سیاستها

در برگزاری کلاس های اوقات فراغت موازی کاری صحیح نیست

جابجایی در آموزش و پرورش تربت حیدریه

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ 3 تبصره بدون رأی‌گیری/ قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده

قالیباف فراخوان انتخاباتی داد/ اقدامی عجیب همراه با معرفی یک سایت برای ثبت‌نام

رحمتی به شهرخودرو(پدیده) پیوست

مأمورین یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در آماده باش هستند

91 پروژه ورزشی خراسان رضوی رو به اتمام است

خرید حدود 9 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان تربت حیدریه

کاشی ماندگار برای پیشکسوت صنایع دستی خراسان رضوی نصب شد

اعضای بدن بانوی مرگ مغزی ساکن خواف جان 6 نفر را نجات داد

شناسایی 208 بیمار مبتلا به ام. اس در تربت حیدریه

تخم مرغ با نشان "ویژه روز زرد طلایی" تقلبی است

3 پرنده شکاری قاچاق در تربت حیدریه کشف شد

کشف بیش از13 کیلوگرم مواد مخدر توسط پلیس تربت حیدریه

ارتباط اینترنتی در خراسان رضوی دچار اختلال می شود

پلمپ آرایشگاه فاقد مجوز در تربت حیدریه

وزش باد در خراسان رضوی شدت می گیرد

عضو سابق سیا: روزهای حضور بولتون در دولت آمریکا به شماره افتاده است

آیا تلاش «استالین» برای ترکیب ژن انسان و شامپانزه حقیقت دارد؟

فرشاد مؤمنی: تجربه اقتصادی مصدق را دنبال کنید تضمین می کنم تحریم ها لغو شود

سید احمد خاتمی: افتخار می‎کنیم «آخوندحکومتی» هستیم

بازگشت دوباره کره‌ای‌ها به بازار لوازم خانگی

اختصاص بودجه برای تجهیز سالن های تکواندو تربت حیدریه

مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشید

پلیس: مراقب گل‌فروشی در فضای مجازی باشید

فیلمی که هیچ منتقدی حاضر به دفاع از آن نشد!

روزنامه جمهوری اسلامی: راه برای دولت های میانجی باز است / در شرایطی، می توان در سیاست عدم مذاکره با آمریکا تجدیدنظر کرد

خانه صنایع دستی شهر بایگ افتتاح شد

مستند سپید پایتخت ایران رونمایی شد

علم الهدی: اگر کسی بخواهد برجام را بعد از این دو ماه ادامه دهد، وثوق الدوله این زمان است؛ در تاریخ اسمش به نام جاسوس انگلیس ثبت خواهد شد / اگر مقاومت شود، خداوند با 5000 فرشته علامت‌دار، مومنان را یاری خواهد کرد

خراسان رضوی با افزایش دمای هوا و بارش‌های رگباری مواجه خواهد شد

اضطراب اجتماعی، آتشفشانی به ظاهر خاموش

زادآوری در حیات وحش سبزوار افزایش یافت

شطرنج بازان خراسان رضوی 6 مدال کشوری کسب کردند

هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی / ابزار جدید ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد

پلیس: خبری مبنی بر خودکشی داوری، مشاور احمدی‌نژاد دریافت نشده

چرا همزمان با دیدار تاریخی آبه از ایران حملات به نفتکش‌ها صورت گرفت؟

بازار جهانی نفت آماده افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود

جشن جهانی شدن قنات بلده در فردوس برگزار شد