آخرین مطالب

جام رمضان؛ بزرگترین جشنواره ورزشی سال خراسان رضوی ورزشی

جام رمضان؛ بزرگترین جشنواره ورزشی سال خراسان رضوی

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

فعالیتهای ورزشی گسترده در ماه روزه با جام رمضان عجین شده است تا حدی که در برخی رشته های ورزشی از مسابقات یاد شده از جمله فوتسال به عنوان معتبرترین رقابت سال در این رشته ها یاد می شود.

به گزارش نوید تربت به نقل از ایرنا، اخراسان رضوی نیز مانند سایراستانهای کشور در ماه مبارک رمضان در ساعات پس از افطار میزبان جوانان پرشوری است که به بهانه رقابتهای ورزشی رمضانی در ورزشگاه‌های سراسر استان گردهم می آیند و بزرگترین جشنواره ورزشی سال را رقم می‌زنند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال خوشبختانه با وجود تبلیغات مناسب شاهد استقبال کم نظیر از مسابقات جام رمضان در شهرستانهای استان بوده ایم.

امیر زارعی افزود: ورزشکاران رشته‌های ورزشی فوتسال، هندبال، بسکتبال و والیبال در رشته‌های توپی بیشترین استقبال را از جام رمضان داشته اند و در بخش ورزشهای انفرادی نیز رزمی کاران بالاترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

 

*جام رمضان با 15 رشته ورزشی

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: جام رمضان خراسان رضوی با 15 رشته ورزشی برگزار می‌شود و اماکن ورزشی این اداره کل، آموزش و پرورش و شهرداری‌ها میزبانی از این جام ورزشی مردمی را از افطار تا نیمه شب و حتی ساعاتی پس از آن برعهده دارند.

زارعی رشته فوتسال را سرآمد همه رشته‌ها در جام رمضان اعلام کرد و افزود: امسال جام رمضان برخی رشته‌ها مانند اسکیت و تنیس برای نخستین بار برگزار می‌شود و بانوان نیز برای نخستین بار در برخی رشته‌ها حضور پیدا کرده اند.

 

*مشارکت 12 هزار فوتسالیست

رئیس کمیته فوتسال هیأت فوتبال خراسان رضوی در خصوص برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان به خبرنگار ایرنا گفت: این جام ورزشی در 25 شهرستان و با مشارکت حدود 12 هزار فوتسالیست و سه هزار داور، مربی و عوامل اجرایی برگزار می‌شود.

محسن فضایلی افزود: این رقابتها در شش سالن ورزشی شهر مشهد و با شرکت 176 تیم برگزار شده است که از این میان یک سالن ورزشی مختص مسابقات فوتسال جام رمضان اتباع کشور افغانستان است.

وی ادامه داد: شهرستانهای خوشاب با 24 تیم، بردسکن با 20 تیم، تربت جام با 40 تیم، تربت حیدریه با 43 تیم، جوین با 20 تیم،زاوه با 18 تیم، نیشابور با 60 تیم، کاشمر با 15 تیم، فریمان با 30 تیم، سبزوار با 38 تیم، سرخس با 22 تیم، طرقبه شاندیز با 24 تیم، رشتخوار با 15 تیم، بجستان با 23 تیم، باخرز با 31 تیم، جغتای با 34 تیم و خلیل آباد با 16 تیم بخشی از مسابقات خود را در یک سالن سالن ورزشی برگزار کرده اند و بخشی از این رقابتها هم اکنون در حال برگزاری است.

رئیس کمیته فوتسال هیأت فوتبال خراسان رضوی گفت: شهرستان تایباد با 118 تیم در چهار سالن ورزشی و شهرستان خواف با 67 تیم در پنج سالن و شهرستانهای چناران با 35 تیم، مه ولات با 23 تیم و قوچان با 43 تیم در دو سالن ورزشی این رقابتها را برگزار می‌کنند.

فضایلی مجموع تیم‌های فوتسال جام رمضان در شهرستانهای گناباد و درگز را حدود 50 تیم با دو سالن ورزشی عنوان کرد و ادامه داد: این رقابتها در برخی شهرستانها در رده‌های سنی مختلف و در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود.

او تعداد مجموع تیم‌های فوتسال استان را 985 تیم عنوان کرد و گفت: این مسابقات در 40 سالن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادها به همت هیأت فوتبال شهرستانها برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

 

*20 تیم بسکتبال جام رمضان

دبیر هیأت بسکتبال خراسان رضوی نیز گفت: مسابقات بسکتبال جام رمضان در بخش مردان با 12 و در بخش زنان با هشت تیم در خانه بسکتبال مشهد در حال برگزاری است و تیم‌های تایباد و کاشمر نیز در این چارچوب برای انجام بازی‌های خود به مشهد آمده اند.

سید مهدی میرشفیعی افزود: در حال حاضر چهار تیم پاریز شرق، بیمکث، توس راوین سازه و برج آناهیتا به عنوان چهارتیم برتر بخش مردان ه مرحله نیمه نهایی راه یافته اند و مسابقه نهایی این رقابتها 12 خرداد برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرستان نیشابور نیز به صورت مستقل جام رمضان بسکتبال برگزار کرده است.

 

*500 شطرنج باز جام رمضان

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی هم با ارائه گزارشی به خبرنگار ایرنا گفت :220 شطرنج باز در سه رشته برق آسا، سریع و استاندارد در رقابتهای جام رمضان مشهد شرکت کرده اند.

رضا پاشانجاتی افزود: این مسابقات در شهرستانهای کاشمر، سرخس، قوچان، نیشابور و سبزوار نیز برگزار شد و در مجموع حدود 500 ورزشکار در سراسر استان در مسابقات شطرنج جام رمضان شرکت کردند.

وی به محدودیت فعالیت اماکن ورزشی تا ساعت 24 اشاره و بیان کرد: از آنجایی که این رقابتها پس ازافطار آغاز می‌شد و برخی بازی‌ها به دراز می‌کشید از نظر بازبودن اماکن یاد شده و ادامه رقابتها با مشکلاتی مواجه شدیم.

 

*620 کاراته کا

رئیس هیأت کاراته خراسان رضوی نیز از برگزاری مسابقات جام رمضان این رشته در قالب سبک‌های آزاد و کنترلی خبر داد و گفت: در مجموع 560 ورزشکار مرد و 60 کاراته کای زن در این رقابتها حضور داشته اند.

محمد حجتیان افزود: دو دوره از این رقابتها در خانه کاراته و سالن ورزشی دانشگاه آزاد شهرستان قوچان و بقیه مسابقات نیز در هفت سالن ورزشی در مشهد انجام شده است.

 

* برنامه‌های هیأت ورزش همگانی در ماه رمضان

دبیر انجمن ورزش‌های همگانی خراسان رضوی نیز گفت: فعالیت‌های این انجمن در ماه رمضان به دو بخش برنامه‌های جاری و روزانه و برنامه‌های خاص تقسیم شده است.

احمد صالح نژاد افزود: علاوه بر ورزش‌های صبحگاهی که اغلب به شب‌ها و به بعد از افطار تا سحر منتقل شده است فعالیت‌های جاری کوهنوردی این هیأت نیز به کوهپیمایی های بعد از ظهر و پس از افطار در بوستان‌های خورشید و کوهسنگی در مشهد تغییر کرده است.

وی اضافه کرد: در چهار نقطه شهر مشهد شامل بلوار نامجو در محدوده بوستان کوهسنگی، بلوار خیام در محدوده غرفه‌های جشنواره غذا، بوستان بهار در منطقه سه شهرداری و بوستان بهشت در منطقه چهار شهرداری مشهد برنامه‌های خاص هیأتورزشهای همگانی طی شب‌های ماه مبارک رمضان در حال اجراست.

او ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی که در این چهار مرکز انجام می‌شود قابل اجرا در فضای باز است و جنبه عمومی دارد و بیشتر کمیته‌های بازی‌های فکری، دومینو و دیگر رشته‌های عمومی متولی برگزاری غرفه‌های ورزش همگانی هستند.

 

* فعالیت چشمگیر بانوان در 52 رشته ورزشی

نایب رئیس بانوان هیأت ورزشهای همگانی خراسان رضوی نیز گفت: در حال حاضر 52 کمیته و رشته ورزشی بانوان به عنوان زیرشاخه‌های 25 انجمن در این هیأت مشغول فعالیت هستند که از این میان انجمن‌های آمادگی جسمانی و روش‌های تمرینی دارای بیشترین تعداد زیرشاخه یا رشته ورزشی هستند.

مژده حاجت طلب افزود: حدود 10 هزار ورزشکار سازمان دهی شده در قالب 800 باشگاه در این استان فعالند که حدود 80 درصد این افراد را بانوان تشکیل می‌دهند و تداوم فعالیت‌های ورزشی این قشر در شبهای ماه مبارک رمضان مشهود است.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های ورزشی خانواده‌ها در بوستانهای شهری مشهد تا سحرگاه نیز ادامه دارد اما فعالیت مجاز باشگاههای ورزشی براساس مقررات تا ساعت 23 و 30 دقیقه است.

حاجت طلب به مشارکت گسترده بانوان در رشته‌های ایروبیک، تی. آر. ایکس، پیلاتس و آمادگی جسمانی اشاره کرد و گفت: درشبهای ماه رمضان بسیاری از گروه‌های ورزشی و برخی نیز به شکل فردی در بوستان ملت به ورزش مشغولند که در این میان بانوان سهم عمده‌ای را به خود اختصاص داده اند.

طی سال گذشته بیش از 155 هزار ورزشکار خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بیمه ورزشی قرار گرفتند ودر حال حاضر بیش از 320 هزار ورزشکار در باشگاه‌های ورزشی این استان فعالیت می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

126 کانون فرنگی هنری مساجد در تربت حیدریه فعالند

نارضایتی خواربار فروشان شهر از بازگشایی فروشگاههای زنجیره ای

محقق شدن 112 درصد بودجه شهرداری تربت حیدریه در سال گذشته

مدیر جدید شرکت مخابرات تربت حیدریه معرفی شد

نمایشگاه چهل تکه دوزی ایران در تربت حیدریه برگزار شد

سرانه ورزشی در تربت‌حیدریه کمتر از یک متر است

امدادرسانی به 4مصدوم در سه حادثه رانندگی محور تربت حیدریه- -مشهد

تکلیف 87 میلیاردریال درآمد تبصره 3 هنوز مشخص نیست

سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: چرا با اُفت نرخ دلار قیمت کالاها پایین نمی‌آید؟ / قیمت کالاهای اساسی ارتباطی با نرخ ارز بازار ندارد

کشت کلزا ضرورتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی

تنگناهای ارزی صادرات زعفران و لزوم بازنگری سیاستها

در برگزاری کلاس های اوقات فراغت موازی کاری صحیح نیست

جابجایی در آموزش و پرورش تربت حیدریه

افشاگری علی مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس: ابلاغ 3 تبصره بدون رأی‌گیری/ قانون جرم سیاسی تا الان اجرا نشده

قالیباف فراخوان انتخاباتی داد/ اقدامی عجیب همراه با معرفی یک سایت برای ثبت‌نام

رحمتی به شهرخودرو(پدیده) پیوست

مأمورین یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در آماده باش هستند

91 پروژه ورزشی خراسان رضوی رو به اتمام است

خرید حدود 9 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان تربت حیدریه

کاشی ماندگار برای پیشکسوت صنایع دستی خراسان رضوی نصب شد

اعضای بدن بانوی مرگ مغزی ساکن خواف جان 6 نفر را نجات داد

شناسایی 208 بیمار مبتلا به ام. اس در تربت حیدریه

تخم مرغ با نشان "ویژه روز زرد طلایی" تقلبی است

3 پرنده شکاری قاچاق در تربت حیدریه کشف شد

کشف بیش از13 کیلوگرم مواد مخدر توسط پلیس تربت حیدریه

ارتباط اینترنتی در خراسان رضوی دچار اختلال می شود

پلمپ آرایشگاه فاقد مجوز در تربت حیدریه

وزش باد در خراسان رضوی شدت می گیرد

عضو سابق سیا: روزهای حضور بولتون در دولت آمریکا به شماره افتاده است

آیا تلاش «استالین» برای ترکیب ژن انسان و شامپانزه حقیقت دارد؟

فرشاد مؤمنی: تجربه اقتصادی مصدق را دنبال کنید تضمین می کنم تحریم ها لغو شود

سید احمد خاتمی: افتخار می‎کنیم «آخوندحکومتی» هستیم

بازگشت دوباره کره‌ای‌ها به بازار لوازم خانگی

اختصاص بودجه برای تجهیز سالن های تکواندو تربت حیدریه

مراقب مراکز آموزشی غیر مجاز فرهنگی و هنری باشید

پلیس: مراقب گل‌فروشی در فضای مجازی باشید

فیلمی که هیچ منتقدی حاضر به دفاع از آن نشد!

روزنامه جمهوری اسلامی: راه برای دولت های میانجی باز است / در شرایطی، می توان در سیاست عدم مذاکره با آمریکا تجدیدنظر کرد

خانه صنایع دستی شهر بایگ افتتاح شد

مستند سپید پایتخت ایران رونمایی شد

علم الهدی: اگر کسی بخواهد برجام را بعد از این دو ماه ادامه دهد، وثوق الدوله این زمان است؛ در تاریخ اسمش به نام جاسوس انگلیس ثبت خواهد شد / اگر مقاومت شود، خداوند با 5000 فرشته علامت‌دار، مومنان را یاری خواهد کرد

خراسان رضوی با افزایش دمای هوا و بارش‌های رگباری مواجه خواهد شد

اضطراب اجتماعی، آتشفشانی به ظاهر خاموش

زادآوری در حیات وحش سبزوار افزایش یافت

شطرنج بازان خراسان رضوی 6 مدال کشوری کسب کردند

هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی / ابزار جدید ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد

پلیس: خبری مبنی بر خودکشی داوری، مشاور احمدی‌نژاد دریافت نشده

چرا همزمان با دیدار تاریخی آبه از ایران حملات به نفتکش‌ها صورت گرفت؟

بازار جهانی نفت آماده افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود

جشن جهانی شدن قنات بلده در فردوس برگزار شد